محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات می‌گوید “صداوسیما و رسانه‌های دست‌ راستی دستورالعمل دارند” که او را “بایکوت کنند”.

محمدجواد آذری جهرمی در گفتگو با سالنامه اعتماد گفت “حتی خبر دستاوردهای مثبت ما را هم که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری است، پخش نمی‌کنند”.

آقای جهرمی در بخشی از این مصاحبه گفت “امروز همان نهادهایی که استارتاپ‌ها را عامل براندازی و نفوذ معرفی می‌کردند، هر جا امکان داشته‌اند یک تابلوی تبلیغات استارتاپ متعلق به خودشان زده‌اند”.

او می‎گوید “اول و آخر مشکل عده‌ای در کشور بحث رسانه است”.

از محمدجواد آذری جهرمی زمانی حتی به عنوان نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یاد می شد.

برخی جناح‌های حکومت ایران بارها از عملکرد وزیر ارتباطات در مدیریت فضای مجازی انتقاد کرده‌اند.

محمدجواد آذری جهرمی در همین ارتباط به مجلس و همچنین دادسرا احضار شده است.

آقای آذری جهرمی از جمله اواخر بهمن ماه امسال به دلیل خودداری از محدود کردن اینستاگرام، به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.. هر چند پس از احضار با اتهام‌های دیگری هم مواجه شد.

سیاستمداران محافظه‌کار و مقام‌های امنیتی و نظامی هم با وجود فیلترینگ و سانسور شدید اینترنت در ایران، همچنان به دلایل عمدتا امنیتی از سطح دسترسی کاربران ناراضی‌اند و خواهان اعمال محدودیت شدید و دائمی هستند.

اخیرا آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران با اشاره به انتخابات پیش رو، از مدیریت فضای مجازی به شدت انتقاد کرد و گفت “در فضای مجازی کشور ما با وجود تاکیدهای من رعایت‌های لازم انجام نمی‌شود”.

آقای خامنه‌ای از مسئولان خواست “حواسشان باشد” و گفت: ما افتخار می‌کنیم که فضای مجازی را ول کردیم اما این موضوع افتخار ندارد.

اما یک روز پس از این اظهارات آقای آذری ج جهرمی گفت “انسداد سایت‌ها به سیاق گذشته دیگر منسوخ است” و “شکاف بین نسلی در فضای مجازی اضافه کرده که این شکاف را با فیلتر پر نمی‌کنند”.