وزیر دادگستری آمریکا به درخواست ترامپ استعفا داد

جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، اعلام کرده است که به درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور، از مقام خود استعفا می‌دهد.

آقای سشنز در ماه‌های اخیر بارها از طرف آقای ترامپ مورد انتقاد قرار گرفته بود.

آقای ترامپ با تشکر از او برای خدماتش، با تعیین سرپرست موقت برای وزارت دادگستری، گفته است که نامزد جایگزینی آقای سشنز را بعدا معرفی خواهد کرد.

برخی رسانه‌های غربی استعفای آقای سشنز را “اخراج” توصیف کرده‌اند. او در استعفانامه‌اش خطاب به آقای ترامپ نوشته است: “جناب رئیس جمهور، بنا به درخواست شما استعفایم را تقدیم می‌دارم”.

انتقاد شدید ترامپ از سشنز: انگار وزیر دادگستری ندارم
واکنش تند وزیر دادگستری به ترامپ؛ تسلیم فشار سیاسی نمی‌شویم
کاخ سفید ‘دیوانه‌خانه’ است؟ ترامپ کتاب افشاگر واترگیت را محکوم کرد
دونالد ترامپ به ویژه منتقد این بود که جف سشنز خود را از تحقیقات درباره تبانی ادعایی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه کنار کشیده بود.

جف سشنز اولین سناتوری بود که در زمان انتخابات ریاست جمهوری از دونالد ترامپ حمایت کرد و به ستاد او پیوست. او با توجه به حضورش در ستاد انتخابات و با توجه به ضرورت بی‌طرفی، خود را از تحقیقات مرتبط کنار کشیده بود.

کمی پیش از اعلام استعفای آقای سشنز، آقای ترامپ در نشست مطبوعاتی درباره انتخابات کنگره، پرونده تحقیقات روسیه را شرم‌آور خواند و گفت می‌تواند همه مقام‌های درگیر در آن را اخراج کند، اما این کار را از نظر سیاسی به صلاح نمی‌داند.

چاک شومر، سناتور ارشد دموکرات، گفته زمانبندی کناره‌گیری وزیر دادگستری “خیلی مشکوک” است.

این احتمال در رسانه‌ها مطرح شده است که دموکرات‌ها با توجه به پیروزی در انتخابات مجلس نمایندگان کنگره آمریکا می‌توانند درباره دونالد ترامپ تحقیقاتی انجام دهند.

You may also like...