بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید زمان آن رسیده که به اقدامات ایران پاسخ داده شود و اسرائیل برای حمله نظامی به ایران آمادگی دارد.

روزنامه یدیعوت آحارانوت به نقل از مصاحبه‌ای با آقای گانتز نوشته: “ایران می‌خواهد در چند جبهه اسرائیل را تهدید کند. ایران چالشی برای جهان، منطقه و اسرائیل است.”

اسرائیل و متحدانش ایران را به مسئولیت در حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت متهم می‌کنند، اتهامی که ایران رد کرده است.

حمله به مرسر استریت، که تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی بوده، سومین حادثه این چنینی برای یک کشتی مرتبط با اسرائیل در شش ماه اخیر است.

همچنین در نزدیک به یک سال اخیر رویدادهای امنیتی متعددی در ایران رخ داده است که به طور گسترده اسرائیل عامل آن قلمداد می‌شود.

بنی گانتز به یدیعوت آحارانوت گفته: “دیگر حرف زدن کافی نیست، زمان عمل رسیده است. باید به اقدامات دیپلماتیک، اقتصادی و حتی نظامی دست زد، در غیر این صورت این وضع ادامه خواهد داشت.”

آقای گانتز هشدار داد: “من به دنیا می‌گویم، توجه کنید. این در راه است.”

وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه عکسی از خود همرسانی کرد که امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه را پشت او نشان می‌داد.

برخی از طرفداران حکومت ایران انتشار این عکس را به عنوان تهدیدی علیه آقای حاجی‌زاده تلقی کرده‌اند.

بنی گانتز امیرعلی حاجی‌زاده را به “وحشت افکنی در سراسر خاورمیانه” متهم کرده است.

وزیر دفاع اسرائیل در کنار فرمانده هوافضای سپاه فردی به نام “سعید آرا جانی” را به عنوان فرمانده پهپادی سپاه معرفی کرد.

در اطلاعاتی که به طور عمومی در دسترس است شخصی به نام سعید آرا جانی در میان فرماندهان سپاه دیده نمی‌شود، هرچند شخصی به نام حمید آقاجانی پیش از این به عنوان یکی از فرماندهان یگان پهپادی سپاه مصاحبه کرده است.

بنی گانتز به یدیعوت آحارانوت گفته: “در نهایت وقتی یکی از عوامل جهاد اسلامی در غزه به اسرائیل شلیک می‌کند، این کار را با حمایت ایران انجام می‌دهد.”

اسرائیل مناطقی در جنوب لبنان را به تلافی شلیک‌ راکت‌هایی به بلندی‌های جولان هدف قرار داده است.