وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید هدف آمریکا از حمله به مواضع گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی، دادن پیامی بود که با این اقدام، «به روشنی» دریافت شده است.

آنتونی بلینکن عصر جمعه ۸ اسفند در جریان یک کنفرانس خبری در ساختمان وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره هدف از حمله بامداد جمعه به مواضع گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه، گفت: «ما باید هم به آن حملات و هم به تهدید مستمری که بسیار مشخص بود، واکنش نشان می‌دادیم. به همین دلیل ما این اقدام متمرکز و متناسب را انجام دادیم؛ اقدامی که در تضعیف برخی از توانایی‌های آن گروه شبه‌نظامی در اجرای حملات جدید موثر بود و این موضوع را، به ویژه برای ایران، بسیار روشن کرد که آنها نمی‌توانند با مصونیت علیه مردم، شرکا، و منافع ما عمل کنند. من فکر می‌کنم آن پیام به روشنی دریافت شده است.»

پنجشنبه شب به وقت واشنگتن (بامداد جمعه ۸ اسفند به وقت ایران) ایالات متحده به مواضع گروه‌های مورد حمایت حکومت ایران در سوریه حمله کرد. جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت که این حملات در پاسخ به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکایی در عراق، به دستور رئیس جمهوری ایالات متحده و مشورت با شرکای آمریکا در ائتلاف بین‌المللی، صورت گرفت.

Pentagon spokesman John Kirby speaks during a media briefing at the Pentagon, Thursday, Jan. ۲۸, ۲۰۲۱, in Washington. (AP Photo…
پنتاگون: با دستور پرزیدنت بایدن آمریکا به مواضع شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه حمله کرد
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از حمله به تاسیسات مورد استفاده گروه‌های مورد حمایت حکومت ایران در سوریه و در پاسخ به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکایی در عراق صورت گرفته است.