تیم های ملی فوتبال انگلستان و اوکراین سه شنبه شب با شکست رقبای خود به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های اروپا راه یافتند.

در اولین بازی آخرین روز مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها انگلستان موفق شد در ورزشگاه ومبلی در لندن با دو گل آلمان، حریف دیرینه خود را شکست دهد. این بازی تا دقیقه ۷۵ با نتیجه مساوی بدون گل دوم می شد اما رحیم استرلینگ، بازیکن ۲۶ ساله انگلستان در حالی که تنها ۱۵ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود دروازه آلمان را باز کرد.

هری کین، مهاجم و کاپیتان انگلستان ۱۱ دقیقه بعد توانست دومین گل را وارد دروازه آلمان کند. به این ترتیب آلمان نیز به جمع دیگر تیم های قدری پیوست که از گردونه رقابت های یورو ۲۰۲۰ حذف شده اند. هلند، پرتغال، مدافع عنوان قهرمانی و فرانسه، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ پیش از آلمان از جام ملت های اروپا حذف شده بودند.

مسابقه سه شنبه آخرین بازی تیم ملی فوتبال آلمان با سرمربیگری یوآخیم لوو بود. او قرار است جای خود را به هانس دیتر فلیک، دستیار پیشینش بدهد. یوآخیم لوو نزدیک به ۱۵ سال هدایت تیم ملی آلمان را برعهده داشت که نقطه اوج آن را می توان قهرمانی در جام جهانی سال ۲۰۱۴ و تحقیر برزیل در بازی نیمه نهایی آن تورنمنت دانست.

حذف آلمان از رقابت های یورو ۲۰۲۰ به این معنا است که هر چهار تیم «گروه مرگ» این رقابت ها یعنی فرانسه، مجارستان، پرتغال و آلمان پیش از مرحله یک چهارم نهایی با جام ملت های اروپا وداع کرده اند.