پدر مظنون بمبگذاری نیویورک گفته بود که او تروریست است

پدر احمدخان رَحَمی (رحیمی)، مظنون بمب‌گذاری‌‌ نیویورک دو سال پیش‌تر به پلیس گفته بود که پسرش یک تروریست است. انفجار روز شنبه در محله چلسی منهتن نیویورک ۲۹ زخمی به جای گذاشته بود.
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، پدر احمدخان رَحَمی (رحیمی)، مظنون بمب‌گذاری‌های نیویورک، دو سال پیش به پلیس گفته بود که پسرش یک تروریست است.
دو مامور پلیس فدرال به نیویورک‌تایمز گفته‌‌اند که احمدخان در سال ۲۰۱۴ در یک مشاجره خانوادگی با چاقو به برادرش حمله کرده بود. در آن زمان پدرش به پلیس گفته بود که پسرش یک تروریست است.
به نوشته این روزنامه در زمان دستگیری احمدخان در روز دوشنبه نیز در نوت بوک او نوشته‌های همدلانه با جهادگرایان پیدا شده است. او که تابعیت ایالات متحده را دارد، در افغانستان متولد شده است.
مظنون آمریکایی-افغان سوءقصد نیویورک دستگیر شد
حدود ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شنبه (به وقت محلی) انفجاری مهیب خیابان ۲۳ غربی در محله چلسی را به لرزه درآورد. اندکی پیش از انفجار نیویورک نیز یک بمب ساعتی دست‌ساز در نیوجرسی منفجر شده بود.
انفجار روز شنبه در محله چلسی ۲۹ زخمی به جای گذاشت. این محله که در منهتن نیویورک قرار دارد، از محله‌های تفریحی و پررفت‌وآمد این شهر محسوب می‌شود.
احمد خان رَحَمی ۲۸ ساله، روز دوشنبه ۱۹ سپتامبر پس از درگیری با پلیس در منطقه لیندن در ایالت نیوجرسی دستگیر شد.
پیش از دستگیری در تبادل آتش با پلیس مجروح و پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت. دو مأمور پلیس نیز در این درگیری مجروح شدند.
بیشتر بخوانید: کشف زودپز متصل به موبایل در نزدیکی محل انفجار در نیویورک
پلیس روز دوشنبه در محل سکونت او پنج فقره مواد منفجره در یک کوله‌پشتی پنهان شده در یک سطل زباله یافت.
بر اساس آخرین اطلاعات، شواهد حاکی از ارتباط این رویداد با تروریسم بین‌المللی است. ماریو کوئومو، فرماندار نیویورک به شبکه سی‌ان‌ان گفته بود: «دیروز این اطلاعات را نداشتیم. اما امروز نباید شگفت‌زده شویم که کارشناسان پلیس به این نتیجه رسیده‌اند.»

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.