شخصی که فعلا هویت او فاش نشده است در جریان یک حراج ۲۸ میلیون دلار پرداخته تا بتواند جف بزوس، موسس آمازون را در اولین سفر فضایی‌اش همراهی کند.

این شخص در حراج روز گذشته (شنبه ۱۲ ژوئن/۲۲ خرداد) برنده شد.

جف بزوس قرار است از طریق شرکت فضایی خصوصی خود “بلو اوریجین” به فضا برود.

این شرکت در توییتی اعلام کرد هویت برنده در هفته‌های آینده مشخص خواهد شد.

دو همراه دیگر پرواز ۲۰ ژوئیه آقای بزوس، برادرش مارک و یک جهانگرد فضایی است که نامش ذکر نشده است.

شرکت “بلو اوریجین” بیش از یک ماه پیش یک جای دیگر را برای همراهی جف بزوس به حراج گذاشته بود.

این روند افرادی را از بیش از ۱۴۰ کشور جهان به خود جلب کرد.

پس از گذشت تقریباً یک ماه، بالاترین پیشنهاد علاقمندان برای همراهی بزوس در این سفر کمی کمتر از ۵ میلیون دلار بود اما زمانی که حراج آنلاین روز شنبه شروع شد، این رقم بیش از ۵ برابر افزایش یافت.

شرکت بلواوریجین در توئیتی نوشت: “مبلغ پیشنهاد شده به بنیاد، @ ClubforFuture اهدا خواهد شد که وابسته به بلواوریجین است.”دلار اعلام شده است.

موسس آمازون اوایل این هفته در پستی در اینستاگرام نوشت: “در ۲۰ ژوئیه ، من با برادرم به این سفر خواهم رفت.” “بزرگترین ماجراجویی به همراه بهترین دوستم.”

نام فضاپیمایی که قرار است جف بزوس و همراهانش را به فضا ببرد “نیو شپرد” است که با اقتباس از نام آلن شپرد، اولین شهروند آمریکایی که به فضا سفر کرد، نامگذاری شده است.

مارک، برادر آقای بزوس، این پرواز برنامه‌ریزی شده از طریق شرکت بلواوریجین را “فرصتی خارق‌العاده” توصیف کرد.

بر اساس وب سایت بلواوریجین، این شرکت قصد دارد مسافران خود را بیش از ۱۰۰ کیلومتر (۶۲ مایل) بالاتر از سطح زمین به فضا ببرد، مسافتی که به آنها امکان می‌دهد تا ریز جاذبه را تجربه کنند.

انتظار می رود این سفر حدود ۱۰ دقیقه طول بکشد.

نیو شپرد پس از بازگشت از فضا می‌تواند به صورت عمودی بر روی زمین فرود آید.

سفر فضایی جف بزوس با “بلو اوریجین”، اولین سفر فضایی این شرکت است که انسان هم آن را همراهی می‌کند، و تنها چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که او اعلام کرد قصد دارد از سمت خود به عنوان مدیرعامل آمازون کناره‌گیری کند.

amazon
جف بزوس در فهرست ۵ ثروتمند برتر جهان است

او سپس به عنوان رئیس اجرایی این غول تجارت الکترونیکی که ۳۰ سال پیش در گاراژ خود تأسیس کرد، فعالیت خواهد کرد و به این ترتیب او فرصت می‌یابد “تا وقت و انرژی بیشتری برای تمرکز بر سایر فعالیتها را داشته باشد.”

در همین حال ، یک پیشگام فضایی رقیب ممکن است در ماجراجویی سفر به فضا از آقای بزوس پیشی بگیرد. تصور می‌شود ریچارد برانسون در چهارم ژوئیه به پرواز آزمایشی فضاپیمای خود “ورجین وی‌اس‌اس یونیتی” بپیوندد.

ریچارد برانسون، غول تجارت بریتانیا یکی از اعضای باشگاه سرمایه‌گذاری در فضا است. او سال ۲۰۰۴ شرکت ویرجین گالاکتیک را راه انداخت.

amazon
ریچارد برانسون هم قرار است بزودی به پرواز آزمایشی فضاپیمای خود “ورجین وی‌اس‌اس یونیتی” بپیوندد