دیدار پرزیدنت جو بایدن از کارخانه تولید واکسن کووید۱۹ فایزر همراه با گرچن ویتمر، فرماندار میشیگان، آلبرت بورلا، مدیر عامل فایزر، و جف زینتس هماهنگ کننده کاخ سفید در امور مربوط به ویروس کرونا – ۱۹ فوریه ۲۰۲۱

ا – جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، بعد از ظهر جمعه ۱ اسفند از کارخانه تولید واکسن کووید۱۹ شرکت داروسازی فایزر، در خارج از شهر کالامازوی ایالت میشیگان، بازدید کرد. او در این دیدار برنامه دولت خود برای توزیع واکسن در سراسر آمریکا، حتی با وجود تاخیری که به دلیل شرایط سرد و یخبندان زمستان به وجود آمده است، را شرح داد.

پرزیدنت بایدن گفت: «ما اکنون در مسیر دستیابی به مقدار کافی واکسن برای تمامی مردم آمریکا تا پایان ماه ژوئیه هستیم. این به آن معنا نیست که تا آن زمان همه واکسینه خواهند شد، ولی به مقدار کافی واکسن در دسترس خواهد بود.»

مقامات کاخ سفید صبح جمعه گفتند که طوفان‌های زمستانی در جنوب و غرب میانه آمریکا، تحویل شش میلیون واکسن را به تاخیر انداخته است و این تاخیر همه ایالت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حتی سفر رئیس جمهوری برای بازدید از بزرگترین کارخانه فایزر به دلیل برف و طوفان در شهر واشنگتن یک روز به تاخیر افتاد.

Vehicles drive on snow and sleet covered roads Monday, Feb. ۱۵, ۲۰۲۱, in Spring, Texas. A winter storm dropping snow and ice…
سرمای کم‌سابقه در ایالت تگزاس در آمریکا؛ مرگ یک نفر و قطع برق چهار میلیون نفر
سرما و یخبندان در ایالت تگزاس در جنوب آمریکا، موجب قطع گسترده برق و مرگ دست‌کم یک نفر شده است.

پرزیدنت بایدن در حالی که دو ماسک زده بود با برخی از کارکنان این کارخانه صحبت کرد. در این دیدار گرچن ویتمر، فرماندار میشیگان، آلبرت بورلا، مدیر عامل فایزر، و جف زینتس، هماهنگ کننده کاخ سفید در امور مربوط به ویروس کرونا، نیز رئیس جمهوری را همراهی می‌کردند.

آقای بورلا پیش از سخنرانی پرزیدنت بایدن گفت که فایزر تا چند هفته آینده ظرفیت تولید واکسن را به بیش از دو برابر افزایش می‌دهد. جو بایدن در سخنان خود ضمن تاکید بر ایمنی واکسن کووید۱۹، همه را به واکسینه شدن تشویق کرد.