پرسپولیس الاهلی را برد تا هر سه تیم ایرانی برنده شده باشند

تیم فوتبال پرسپولیس با دو گل الاهلی، حریف عربستانی خود را در قالب مسابقات جام باشگاه‌های آسیا شکست داد.

این مسابقه که به علت اختلافات سیاسی میان تهران و ریاض به میزبانی دوبی در امارات متحده عربی برگزار شد در هر نیمه یک گل داشت.

شجاع خلیل‌زاده، بازیکن پرسپولیس در اواسط نیمه اول توانست با یک حرکت قیچی دروازه الاهلی را شکست دهد و تلاش حریف برای جبران این گل در نیمه اول به غیر یک بار که تیر دروازه مانع موفقیت آنها شد، به جایی نرسید.

در آغاز نیمه دوم این دیدار هم علی علیپور، مهاجم پرسپولیس توانست در پی ارسال یک کرنر از سوی بشار رسن، بازکن عراقی پرسپولیس، گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

پرسپولیس که در دور قبلی این مسابقات نایب قهرمان شده بود در دو مسابقه نخست خود نتوانسته بود برنده شود و تنها یک امتیاز داشت.

اکنون با این برد پرسپولیس امتیازی شد و با وجود برابری امتیاز با تیم السد قطر، در رتبه سوم گروه خود ایستاد.

پاختاکور ازبکستان با ۵ امتیاز در صدر این گروه قرار دارد.

روز گذشته هم تیم‌های ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران حریفان آسیایی خود را شکست داده بودند تا نخستین هفته حضور آسیایی تیم‌های ایرانی در سال جدید با موفقیت کامل سپری شود.

دیروز (دوشنبه) ابتدا ذوب آهن اصفهان یک گل از حریف خود الوصل امارات عقب افتاد اما در ادامه بازیکنان علیرضا منصوریان، سرمربی، توانستند با سه گل پیروز شوند و به صدر گروه خود راه یابند.

در دیگر دیدار روز گذشته هم استقلال تهران توانست تیم الهلال عربستان را با نتیجه دو بر یک شکست دهد.

بدین ترتیب هر سه باشگاه ایرانی توانستند در نخستین هفته حضور در مسابقات آسیایی در سال جدید شمسی با پیروزی بر حریفان خود برای صعود به مرحله بعدی این مسابقات امیدوار شوند.

You may also like...