کارشناسان سازمان ملل اعدام محسن شکاری را محکوم کردند؛ هشدار نسبت به اعدام هنرمندان زندانی

Screen Shot 2022-12-09 at 5.50.32 PM

کارشناسان سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۱۷ آذر ضمن محکوم کردن اجرای نخستین حکم اعدام یکی از شرکت‌کنندگان در اعتراضات سراسری، نسبت به خطر اعدام‌های بیشتری که جان هنرمندان بازداشت‌شده را تهدید می‌کند، هشدار دادند.

محسن شکاری، جوان ۲۳ ساله‌ای که دادگاه انقلاب اسلامی تهران او را به دلیل شرکت در اعتراضات سراسری به اتهام «محاربه با خدا» مجرم شناخته بود، بامداد پنجشنبه به دار آویخته شد.

به گفته کارشناسان سازمان ملل، «اعدام‌های پس از محاکمه‌های ناعادلانه» اقداماتی بی‌اساس و خودسرانه در «سلب حق زندگی» از این افراد است. آنها از حکومت جمهوری اسلامی خواستند که حکم اعدام این افراد را بی‌درنگ لغو کند.

تصویری از محسن شکاری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

همچنین ببینید:

اجرای اولین حکم اعدام مربوط به اعتراض‌های سراسری؛ محسن شکاری اعدام شد

این کارشناسان گفتند: «ما برای جان هنرمندان ایرانی که به جرائمی با مجازات اعدام متهم شده‌اند، نگرانیم.» آنها مشخصا به سامان یاسین، خواننده رپ کُرد، که بنا بر گزارش‌ها پس از محکوم شدن در دادگاه انقلاب اسلامی تهران در ۲۹ مهر به اتهام «محاربه با خدا»، حکم اعدام گرفته اشاره کرده است.

مادر سامان صیدی (یاسین) رپر محکوم به اعدام: من سرزبان ندارم؛ به دادم برسید

No media source currently available

0:000:570:00

 

دانلود

توماج صالحی «رپ خوان» دیگری است که به «اشاعه افساد فی الارض» اتهام دیگری که مجازات آن اعدام است، در دادگاهی که پشت درهای بسته و بدون حضور وکیلش برگزار شد، متهم شناخته شد.