رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان اعلام کرد که با اوج‌گیری کرونا بیمارستان‌های این استان دیگر ظرفیت پذیرش مصدومان حوادث رانندگی را ندارد.

خبرگزاری ایسنا روز سه‌شنبه، ۲۴ فروردین، به نقل از محمدرضا محمدی نوشت که او از شهروندان خواسته «مراقب باشند در وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان، با بی‌احتیاطی در رانندگی فشار مضاعف به مراکز درمانی تحمیل نکنند.»

به گفته آقای محمدی، با توجه به وضعیت «قرمز و نگران‌کننده شیوع کرونا»، ظرفیت بیشتر بیمارستان‌های این استان به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص یافته است.

وی همچنین هشدار داد که در صورت مراجعه مصدومان حوادث رانندگی به بیمارستان‌ها، احتمال درگیر شدن بیمار و خانواده وی به ویروس کرونا نیز وجود دارد.

روز دوشنبه، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرده بود که تعداد بیماران دارای علائم کرونا بستری شده در بیمارستان‌های استان، به دو هزار و ۲۷ نفر رسید.

به گفته آرش نجیمی در گفت‌و‌گو با ایرنا، «با شتاب سریعی که آمار ابتلا و بستری کرونا در استان اصفهان دارد، تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها در یک هفته دو برابر شد و از حدود یکهزار به بیش از ۲ هزار نفر رسید.»

در حال حاضر موارد ابتلا و فوت ناشی از کرونا در ایران بار دیگر به شدت افزایش یافته و تمام استان‌های کشور و مراکز درمانی به طور ویژه درگیر بیماران مبتلا به این ویروس هستند.

استان اصفهان و به ویژه شهر اصفهان از مناطق جذاب گردشگری در ایران هستند و در تعطیلات نوروزی، مسافران زیادی به این استان سفر کرده بودند