کرونا در ایران؛ جان باختن ۲۱۳ نفر در یک روز، شرایط تهران شکننده است

بر اساس آخرین گزارش‌ وزارت بهداشت درباره آمار رسمی کرونا در ایران که روز چهارشنبه، ۲۶ آذر ماه منتشر شد، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۳ بیمار دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

به گفته سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در حال حاضر تعداد کل قربانیان کرونا در ایران به ۵۲ هزار و ۸۸۳ نفر رسیده است.

او همچنین از شناسایی ۷ هزار و ۶۰۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور خبر داد. به این ترتیب مجموع بیماران کرونا در ایران، طبق آمار رسمی به میلیون و ۱۳۱ هزار و ۷۷ نفر است.

خانم لاری همچنین گفت پنج هزار و ۶۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

طبق گزارش وزارت بهداشت در حال حاضر ۱۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۸۸ شهرستان نارنجی و ۱۴۸ شهرستان در وضعیت زرد به سر می‌برند.

همچنین شهرستان‌های زرین‌دشت در استان فارس، بافت در استان کرمان، گمیشان در استان گلستان، آستارا، بندرانزلی، رودسر و تالش در استان گیلان و آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا در استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

صحت آمارهای اعلام‌شده از سوی مقام‌های وزارت بهداشت ایران همواره با تردیدهای جدی از سوی منابع داخلی و خارجی روبه‌رو بوده و برخی منابع آمار واقعی مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در ایران را ۳ تا ۴ برابر آمار رسمی اعلام کرده‌اند.

در همین حال، بسیاری از مقامات وزارت بهداشت در روزهای اخیر درباره برگزاری دورهمی‌های خانوادگی به مناسبت یلدا و شکل‌گیری موج بعدی کرونا پس از آن هشدار داده‌اند.

وزیر بهداشت ایران امروز اعلام کرد که دورهمی‌های خانوادگی دلیل ۶۵ درصد ابتلاها به بیماری کرونا در کشور است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران هم صبح امروز با انتقاد از شیوه بازگشایی‌ها و لغو محدودیت‌ها از تثبیت روند ابتلا به کرونا در پایتخت خبر داد.

نادر توکلی گفت: «روند ابتلا در تهران دیگر نزولی نیست و در شرایط شکننده فعلی، نگران عدم کنترل اوضاع و شب یلدا هستیم.»