نام کیم کارداشیان، چهره سرشناس عرصه سرگرمی در آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین برای نخستین بار به فهرست میلیاردرهای جهانِ مجله فوربز اضافه شد.

کیم کارداشیان ۴۰ ساله که ارزش دارایی‌های او در ماه اکتبر ۷۸۰ میلیون دلار برآورد می‌شد، اکنون به نوشته مجله فوربز یک میلیارد دلار پول و دارایی دارد.

کیم کارداشیان که تاجر لوازم آرایشی و لباس است، فعالیت تلویزیونی خود را با یک مجموعه تلویزیونی رئالیتی شو به نام «همراه شدن با خانواده کارداشیان» آغاز کرد. درآمد سرشار از پخش این مجموعه‌ به علاوه فروش خوب محصولات آرایشی «کِی‌کِی‌دبلیو و اسکیمز» خانم کارداشیان، اکنون او را در باشگاه میلیاردرها قرار داده است.

شوهر کیم کارداشیان، یعنی کانیه وست که خواننده سبک رپ است، پیش از او میلیاردر شده بود و دارایی او اکنون ۱.۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود. کیم کارداشیان و کانیه وست اکنون در جریان طلاق گرفتن از هم هستند.

کیم کارداشیان شرکت محصولات آرایشی کِی‌کِی‌دبلیو (KKW Beauty) را در سال ۲۰۱۷ تأسیس کرد و توانست با تبلیغ و فروش آنلاین و به‌ویژه با استفاده از شبکه‌های اجتماعی کار و کسب موفقی داشته باشد. کانال اینستاگرامی او اکنون ۲۱۳ میلیون دنبال‌کننده دارد.

همزمان با میلیاردر شدن کیم کارداشیان، روز سه‌شنبه خبر رسید که خواهر ناتنی او کایلی جنر، به خاطر ضربه‌ای که همه‌گیری کرونا به فروش محصولات شرکت آرایشی‌اش زده اخیراً جایگاه میلیاردری خود را از دست داده و اکنون در حدود ۷۰۰ میلیون دلار دارایی دارد.