بیلی گیلمور، هافبک تیم ملی فوتبال اسکاتلند به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و به این دلیل بازی فردا (سه‌شنبه ۲۲ ژوئن) مقابل کرواسی را از دست داد.

این هافبک باشگاه چلسی یکی از چهره‌های برجسته تیم استیو کلارک در تساوی روز جمعه مقابل انگلیس در اولین حضور ثابت خود در ترکیب تیمش بود.

به گفته فدراسیون فوتبال اسکاتلند هنوز مورد دیگری در اردوی بازیکنان که اکنون در کرواسی هستند، مشاهده نشده و حال ۲۵ بازیکن این تیم خوب است.

اسکاتلند برای صعود از گروه دی مسابقات یورو ۲۰۲۰ باید بازی آخر خود را ببرد. هر دو حریف ۲ امتیازی هستند در حالی که انگلیس و جمهوری چک از بازی‌های قبلی خود ۴ امتیاز گرفته‌اند.

فدراسیون فوتبال اسکاتلند گفت: “بیلی طبق قانون به مدت ۱۰ روز قرنطینه می‌شود به این ترتیب بازی فردا در گروه دی یورو ۲۰۲۰ مقابل کرواسی را از دست خواهد داد.”

حضور در مسابقه طبق قوانین جزو موارد تماس نزدیک حساب نمی‌شود و به این ترتیب بازیکنان تیم ملی انگلیس و کادر فنی این تیم با توجه به این که آزمایش کرونای روز یکشنبه منفی شده، مشکلی برای بازی ندارند.

جان فلک، دیگر عضو تیم ملی اسکاتلند قبل از شروع بازی‌ها به کرونا مبتلا شد. او همراه شش بازیکن دیگر این تیم به دلایل ایمنی بازی دوستانه مقابل هلند که با نتیجه ۲-۲ تمام شد را از دست دادند.