معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان انتقال آب از این استان درگیر با بحران آبی به کویت را رد کرد.

صابر علیدادی روز یکشنبه سوم مرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا ضمن رد موضوع انتقال آب خوزستان به کویت که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده بود، گفت تاکنون هیچ طرح و برنامه‌ای برای انتقال آب از خوزستان به شیخ‌نشین کویت اجرایی نشده است.

طی سال‌های گذشته موضوع تفاهمنامه انتقال آب از ایران به کویت که در زمان ریاست‌جمهوری محمد خاتمی امضا شده بود بارها داغ شده است، اما نه مجلس آن را تایید کرد و نه اصولا هرگز به قرارداد تبدیل شد.

در سال ۹۸ نیز کلیپی از خطوط لوله‌ای که ادعا می‌شد آب خوزستان را به کویت منتقل می‌کند منتشر شد، اما همان زمان نیز دولت ایران آن را تکذیب کرد. طی روزهای گذشته دوباره کلیپ‌هایی در فضای مجازی با موضوع مشابهی منتشر شده بود.

آقای علیدادی گفته است خطوط انتقال آب که به تازگی در یک کلیپ ادعا شده به مقصد کویت است مربوط به خط شماره یک و ۲ طرح آبرسانی غدیر است که برای تامین آب آشامیدنی آبادان، خرمشهر،هویزه، دشت آزادگان و شادگان و تعدادی از روستاهای مسیر در سال ۱۳۹۷ اجرا و کارگذاری شده است.

استان خوزستان طی ۱۱ روز گذشته صحنه اعتراضات گسترده مردمی به بی‌آبی بوده است که با سرکوب گسترده نیروهای امنیتی و قطع اینترنت در این منطقه مواجه شده است.