رئيس‌جمهوری اسلامی ایران در ادامه جنگ لفظی بین تهران و واشینگتن بر سر اجرای تعهدات طرفین در برجام، گفته است که «امروز هیچ‌کس نمی‌تواند توقعی نسبت به ایران داشته باشد که چرا قدم اول را برنمی‌دارد».

حسن روحانی روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن در جمع دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران، با تکرار موضع قبلی تهران درباره احیای برجام گفت: « ایران آماده است هر روزی که آمریکا به تعهدات کامل خود در برجام برگردد، به همه تعهدات برجامی خود عمل کند».

او افزوده که دولت بایدن تاکنون «اقدام مناسب و درستی» نداده است، و با بیان «مشکلات ایران» در زمینه مقابله با بحران کرونا گفت دولت آمریکا در زمینه مقابله با کرونا، برای کمک به ایران «اقدامی انجام نداده» و خواستار آن شد که «دست آن‌ها را باز بگذارد».

اظهارات آقای روحانی در زمینه دریافت کمک برای مقابله با کرونا، پس از آن مطرح می‌شود که خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد دولت آمریکا در حال بررسی گزینه‌هایی چون حمایت از اعطای وام صندوق بین‌المللی پول به ایران و کاهش تحریم‌هایی است که مانع رسیدن کمک‌های مرتبط به کرونا به ایران می‌شود تا بتواند پیش از بازگشت به برجام و برداشته شدن تحریم‌ها، فشار مالی بر ایران را کاهش دهد.