فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران عصر یکشنبه اول فروردین اعلام کرد که هم‌اکنون دو هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری هستند و از این میان، ۸۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

علیرضا زالی امروز در حاشیه بازدید از مراکز درمانی و بهداشتی شهرستان ورامین با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان تهران، تعداد روزانه پذیرش بیماران جدید مبتلا به کووید ۱۹ را بین ۳۰۰ تا ۳۲۰ نفر در تهران اعلام کرد.

او افزود که از این میان، حدود ۸۰ تا ۹۰ نفر در ابتدای امر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند.

به گفته آقای زالی، از دو روز گذشته به دلیل افزایش تردد در شهرهای دماوند و فیروزکوه، این دو شهر «در زمره شهر‌های نارنجی قرار گرفتند».

او از مردم خواست که سفرهای خود «به مقصد شهر‌هایی که در شرف تغییر رنگ هستند» را لغو کنند.

علیرضا زالی تصریح کرد تفاوت مهم تهران با سایر شهرها در این است که در پایتخت به دلیل تعطیلات نوروزی بخشی از بارترافیک و ازدحام‌های درون شهری کاهش پیدا می‌کنند و معمولا از هفته سوم شرایط با کل استان‌ها تفاوت خواهد داشت.

در همین زمینه، آمارهای پلیس و وزارت راه از افزایش ۷۰ درصدی سفر به برخی از مناطق گردشگری حکایت دارد.

در هفته‌های گذشته بسیاری از کارشناسان و مقامات وزارت بهداشت ایران بارها درباره افزایش آمار کرونا به‌ویژه با شیوع گسترده ویروس جهش‌یافته در پی سفرهای نوروزی هشدار داده بودند.

بر اساس اطلاعیه روز شنبه وزارت کشور، ۵۱ شهر در استان‌های مختلف در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند که نسبت به پنج روز گذشته افزایش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد