محمد ملانوری آزاد شد اما می‌گوید ورودش به دانشگاه شریف همچنان ممنوع است

۳

محمد ملانوری آزاد شد اما می‌گوید ورودش به دانشگاه شریف همچنان ممنوع است

محمد ملانوری،‌ دانشجوی دکتری دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف، که صبح امروز خبر بازداشتش در مقابل در دانشگاه منتشر شده بود، از آزادی خود خبر داد.

آقای ملانوری در توییتی نوشت: «این چند ساعتی که نبودم، خیلی‌هاتون نگران شدید، به من لطف داشتید و حسابی شرمنده شدم که قطعا لایق‌تر از من، بچه‌هایی هستند که قرار بازداشت و وثیقه و… دارند.»

او در پاسخی به یک کامنت به ممنوعیت ورودش به دانشگاه شریف اشاره کرد. به نظر می‌رسد که مساله ممنوعیت ورود او به داخل دانشگاه شریف که گفته شده از سوی رئیس دانشگاه وضع شده همچنان ادامه دارد.

او دیروز در جلسه «تریبون آزاد» شریف از رئیس و مسئولان دانشگاه انتقاد کرده بود. امروز حراست دانشگاه به دستور رئیس دانشگاه شریف مانع ورود او شده بود و گزارش شد که او بعدا در مقابل دانشگاه بازداشت شده است.

ساعاتی بعد از بازداشت آقای ملانوری، مدیریت دانشگاه شریف تایید کرد که تعدادی از دانشجویان «که در ارزیابی اولیه انجام شده در ایجاد فضای ناآرام در دانشگاه، نقش داشته‌اند جهت مصلحت دانشگاه و خودشان به صورت موقت از حضور در دانشگاه منع شده‌اند».

 • تحصن گروهی از دانشجویان علوم اجتماعی دانشگاه تهران

  گروهی از دانشجویان معترض دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در روز اول آبان
  Image caption: گروهی از دانشجویان معترض دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در روز اول آبان

  امروز اول آبان گروهی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در همبستگی با اعتراضات سراسری تحصن کردند.

  در بسیاری از دانشگاه‌ها امروز تجمعات اعتراضی برگزار شد

  اعتراضات در شماری از شهرهای ایران شامگاه شنبه ادامه یافت . معترضان در مناطق مختلف تهران به خیابان آمدند. رادیو فردا تصاویری از اعتراضات در منطقه صادقیه تهران دریافت کرده است.

  تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی حاکی است که در ششمین هفته از اعتراضات سراسری ایران شامگاه شنبه ۳۰ مهر معترضان در مهاباد در آذربایجان غربی به خیابان آمدند و شعار «زن زندگی، آزادی» سر دادند.

   

  تصاویر متعددی از اعتراضات در دزفول در خوزستان در شامگاه شنبه ۳۰ مهرماه منتشر شده است. معترضان در شعارهایی مانند «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.