3

تقدیر کادر درمان از حسین رونقی

‌احمد رونقی، پدر حسین رونقی با انتشار عکسی از او روی تخت بیمارستان خبر داد که پسرش تحت درمان است.همزمان ویدیویی از حسین رونقی منتشرشده که او روی ویلچر در بیمارستان در احاطه تعدادی از هوادارانش که برخی از آنها کادر درمان هستند قرار دارد.این افراد بابت سلامتی او بعد از ۶۸ روز اعتصاب غذا و شرایط سخت زندان ابراز خوشحالی می‌کنند.آقای رونقی دیروز به قید وثیقه آزاد و برای درمان به بیمارستان منتقل شد.

 

 • رضا اسدآبادی، خبرنگار حوزه کارگری خبرگزاری ایلنا بازداشت شد

  روزنامه نگار

  فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران از بازداشت رضا اسدآبادی، خبرنگاره حوزه کارگری خبرگزاری ایلنا توسط ماموران اطلاعاتی خبر داده است.

  براساس این گزارش از علت بازداشت و محل نگهداری این روزنامه نگار اطلاعی در دست نیست و از زمان بازداشت تاکنون تماسی با خانواده خود نداشته است.

  براساس آمارهای فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران، اززمان شروع اعتراضات در بیش از دو ماه گذشته، بیش از «۵۰ روزنامه نگار» بازداشت شده‌اند.

  فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران تاکنون در بیانیه‌های متعددی، خواستار آزادی همه روزنامه‌نگاران در بند شده است.

  تجمع اعتراضی در دانشگاه سنندج

   

 • مروری کوتاه بر ایستگاه خبر تا این لحظه

  • در پی انتشار فراخوان‌ها برای اعتصاب کامیون‌داران، امروز ویدیوهایی از چند منطقه از جمله اتوبان کاشان، جاده شاپور اصفهان، قزوین و بندرعباس منتشرشده که کاهش ترافیک کامیون‌ها و توقف آنها در برخی ایستگاه‌ها را نشان می‌دهد.
  • هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تئاتر که هفته پیش بازداشت شده بود، آزاد شده است.
  • علی صالحی، دادستان تهران گفته است که «۴۶ زندانی» که شماری از آن‌ها از معترضان بازداشتی بودند، آزاد شده‌اند.
  • حدف نماد جمهوری اسلامی(الله) در پرچم جمهوری اسلامی توسط حساب کاربری تیم فوتبال آمریکا در توئیتر با واکنش رسانه‌های حکومتی در ایران روبرو شده است.
  • اسدالله جعفری، رئیس کل دادگستری اصفهان گفته است کیفرخواست توماج صالحی به اتهام «افساد فی الارض» صادر و به دادگاههای عمومی و انقلاب ارجاع شده، اما هنوز جلسات دادگاه او برگزار نشده است.
  • تجمعات اعتراضی در بعضی دانشگاه‌های ایران

   تصویری در خیابان« ولی عصر» تهران از کیان پیرفلک

   تصویری از کیان پیرفلک کودک کشته شده در اعتراضات ایذه در خیابان ولی عصر تهران دیده شده است.

   کیان پیرفلک، کودک ۱۰ ساله اهل ایذه شبانگاه ۲۵ آبان،‌ در حالیکه با مادر، پدر و برادر خردسالش در خودرو و در حال بازگشت به خانه خود در ایذه بودند،‌ هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

   Social embed from twitter

 • اطلاعات سپاه مدیر «کمپین معلولان» در ایران را احضار کرد

  سازمان اطلاعات سپاه، بهروز مروتی، مدیر کمپین معلولان را امروز برای ارائه توضیحاتی درباره «تحریم روز جهانی معلولان» در همبستگی با مردم ایران احضار کرده است.

  او قرار است دو روز دیگر به این نهاد امنیتی مراجعه کند.

  این کمپین برنامه‌های روز جهانی افراد دارای معلولیت را امسال تحریم کرده بود.

  سوم دسامبر (دوازدهم آذر ماه) روز جهانی افراد دارای معلولیت نام گرفته است.

 • پروانه سلحشوری،‌ نماینده سابق مجلس پس از «تفهیم اتهام با وثیقه آزاد شد»

  پروانه سلحشوری

  به گفته منابع خبری پروانه سلحشوری،‌ نماینده سابق مجلس صبح امروز با حضور در مرجع قضایی نسبت به «اتهامات انتسابی» تفهیم اتهام شد.

  جزییاتی از اتهامات وارده به خانم سلحشوری داده نشده است.

  براساس این گزارش خانم سلحشوری پس از ارائه توضیحاتی سرانجام با صدور قرار وثیقه آزاد شده است.

  ادامه گزارش‌ها درباره اعتصاب کامیونداران در بعضی نقاط ایران

  در پی انتشار فراخوان‌ها برای اعتصاب کامیون‌داران، امروز ویدیوهایی از چند منطقه از جمله اتوبان کاشان، جاده شاپور اصفهان، قزوین و بندرعباس منتشرشده که کاهش ترافیک کامیون‌ها و توقف آنها در برخی ایستگاه‌ها را نشان می‌دهد.

  در ویدیوی زیر یکی از رانندگان کامیون از خلوتی انوبان کاشان می‌گوید.

  Social embed from instagram

   

 • هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تئاتر آزاد شد

  هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تئاتر که هفته پیش بازداشت شده بود، آزاد شده است.

  خانم قاضیانی ۲۹ آبان و به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام» به دستور مقام قضایی بازداشت شده بود.

  دستگیری خانم قاضیانی پس از آن صورت گرفت که او با انتشار ویدیویی بدون حجاب از خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: «شاید این آخرین پست من باشد. از این لحظه به بعد، هر اتفاقی برایم بیفتد بدانید که تا آخرین نفس در کنار مردم ایران هستم.»

  او همچنین در پستی در صفحه اینستاگرامش حکومت جمهوری اسلامی را «بچه کش» خطاب کرده بود و گفته بود: ««از ظلم به بچه‌های فلسطین گفتین؟ اما به نام حکومت بچه‌کش نام‌تان در تاریخ ثبت شد».

  از زمان شروع اعتراضات شماری از هنرمندان و چهره های سینمایی و تلویزیونی ضمن اعلام همبستگی با معترضان حجاب از سربرداشتند.

  Social embed from twitter

  محمد راغب، عضو هیات علمی دانشگاه بهشتی «به دلیل حمایت از اعتراضات برکنار شد»

  خبرگزاری حقوق بشری هرانا گفته که محمد راغب،‌ استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیات علمی این دانشگاه به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری از کار برکنار شده است.

  آقای راغب در صفحه شخصی خود نوشته: «پیش از حضور در هیات بدوی انتظامی دانشگاه و اعلام رای، وضعیت هیات علمی من به حالت تعلیق درآمد و حقوق ماهیانه‌ام قطع شد، اما علیرغم اطلاع به همکارانم تا این لحظه ممنوع الورود نشده‌ام.»

  Social embed from twitter

 • وزیر ارتباطات: محدودیت‌های اینترنتی با تشخیص دوستان امنیتی ایجاد شد

  Social embed from instagram