«دو میلیارد تومان» هزینه نیروی انتظامی برای ارسال پیامک‌های حجاب اجباری

Screen Shot 2023-04-18 at 12.48.57 PM

«دو میلیارد تومان» هزینه نیروی انتظامی برای ارسال پیامک‌های حجاب اجباری

رسانه‌های ایران برآورد کرده‌اند پیامک‌های نیروی انتظامی در ارتباط با حجاب اجباری که برای همه خطوط تلفن همراه فرستاده شده، نزدیک به «دو میلیارد تومان» هزینه داشته است.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران، این پیامک‌ها به صورت گروهی در روزهای اخیر برای مردم ارسال شده است.

در متن این پیامک آمده است: «هم وطن گرامی؛ احترام به قانون حجاب و رعایت آن، مانند هر قانون دیگری ضروری است».

سایت خبرآنلاین روز سه‌شنبه نوشت: «این پیامک علاوه بر زنان، برای مردان هم ارسال شده است و می‌توان گفت که هر کسی که سیم‌کارت فعالی را در اختیار دارد از هر اپراتوری این پیامک را دریافت کرده‌ است».

این وبسایت خبری افزود بنا بر آخرین داده‌های منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات در مرداد پارسال، خطوط فعال تلفن همراه در ایران بیش از ۱۴۱ میلیون خط است.

پیشتر سخنگوی فرماندهی انتظامی اعلام کرده که در راستای اجرای طرح تازه موسوم به «حجاب و عفاف»، هزاران پیامک به متصدیان واحدهای صنفی ارسال شده است.

یک حقوقدان: محدودیت‌ها علیه زنان بدون حجاب اجباری مغایر فقه شیعه است

محسن برهانی، حقوقدان، محدودیت‌های وضع شده علیه زنان بدون حجاب اجباری از سوی جمهوری اسلامی را «مغایر» با فقه شیعه دانست و خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی نوشت: «نه قانون را رعایت می‌کنید نه شرع را».

این عضو کانون وکلای دادگستری مرکز روز سه‌شنبه در توئیتی نوشت: «سرتاسر فقه را زیر و رو کنید. محال است بتوانید دلیلی برای این دو جمله پیدا کنید: فروشنده نباید به خانم بی‌حجاب، کالا بفروشد. اگر خانم بی‌حجابی در فروشگاهی دیده شد، آن فروشگاه را باید بست».