گمانه زنی رسانه‌های ایران از بازگشت گشت ارشاد به خیابان‌های تهرا

01

گمانه زنی رسانه‌های ایران از بازگشت گشت ارشاد به خیابان‌های تهران

IR

در شبکه‌های اجتماعی تصاویری منتشر شده که نشان می دهد از صبح امروز، ون‌های گشت ارشاد به خیابان‌های تهران برگشته‌اند. گفته شده تعداد این ماشین‌ها «پرشمار» بوده و ماموران به زنانی که حجاب اجباری را رعایت نکرده بودند، تذکر دادند.

خبرآنلاین و اعتماد آنلاین هم از جمله سایت‌های خبری هستند که با انتشار این خبر، از حضور دوباره گشت‌های ارشاد در خیابان‌ها خبر دادند اما هنوز پلیس درباره این خبر واکنشی نشان نداده است.

همچنین روز گذشته ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که بازتاب گسترده داشته و تصویربردار مدعی است دختری در خیابان گیشا درخواست کمک دارد.

تیرماه سال گذشته ابراهیم رئیسی در نامه‌ای طرح حجاب و عفاف مصوب سال ۱۳۸۴ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را ابلاغ کرد و در شهریورماه به دنبال جان باختن مهسا امینی در ساختمان پلیس امنیت اخلاقی، جنبش اعتراضی سراسری در ایران شکل گرفت.

حضور دوباره گشت ارشاد در حالی در دومین سال دولت ابراهیم رئیسی اجرا می شود که او قبل از تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، گفته بود اگر رئیس جمهور شود، مسئولیت برای اجرای طرح های حجاب و عفاف را به جای وزارت کشور به وزارت ارشاد خواهد سپرد و گشت ارشاد مدیران تشکیل خواهد داد.