مادر حدیث نجفی به کاربران شبکه‌های اجتماعی چندین بار یادآوری می‌کند که او و باقی اعضای خانواده‌اش، دغدار هستند

1
مادر حدیث نجفی در این ویدئو به کاربران شبکه‌های اجتماعی چندین بار یادآوری می‌کند که او و باقی اعضای خانواده‌اش، دغدار هستند

مادر حدیث نجفی، از کشته‌شدگان اعتراض‌های اخیر تاکید کرد که دخترش در اعتراض به آنچه بر مهسا امینی گذشت و در مخالفت با حجاب اجباری به خیابان رفته بود و خانواده او در این مدت از سوی نیروهای امنیتی تحت فشار بوده‌اند.

او در ویدئویی که توسط شیرین نجفی، خواهر حدیث در اینستاگرام منتشر شده، می‌گوید که پدر حدیث نجفی را «هر روز می‌برند دادگاه. او را در روزی که جنازه دخترمان را به دادند کتک زدند.»

او می‌گوید: «به بچه من سه گلوله زدند. یکی به قلبش. یکی به شکمش و یکی هم به گردنش. ضمن اینکه جسد بچه من پر از گلوله‌های ساچمه‌ای بود.»

مادر حدیث نجفی می‌گوید که دخترش در ۳۰ شهریور، «از سر کار به خانه برگشت و گفت من گرسنه‌ام. اما قبل از اینکه غذا بخورد، به خاطر مهسا امینی و حجاب رفت به تظاهرات. او گشنه رفت».

تصویری از حدیث نجفی که در جریان اعتراض‌‌های اخیر کشته شده است

منبع تصویر، SCREENSHOT INSTAGRAM@SHIIRIN_NAJAFII

توضیح تصویر، تصویری از حدیث نجفی که در جریان اعتراض‌‌های اخیر کشته شده است

به گفته ایشان، خانواده خانم نجفی در همان روز ۳۰ شهریور به بیمارستان مراجعه کردند، اما در آنجا به آنها توهین کردند و گفتند که دخترشان از بیمارستان فرار کرده است.

او می‌گوید: «آخرش آنجا یک نفر به ما گفت که دختر شما کشته شده و جسدش در سردخانه است. شما را اینجا نگاه داشته‌اند که دستگیر کنند.»

به گفته مادر حدیث نجفی، او و خواهران این زن معترض بعد از شنیدن خبر کشته شدن حدیث، شیون و عزاداری کردند. اما حتی در آن هنگام نیز «سه نفر» برای دستگیری آنها می‌آیند، ولی خانواده حدیث نجفی فرار می‌کنند.

او ادامه می‌دهد که از این روز (چهارشنبه، ۳۰ شهریور) تا روز جمعه (اول مهر)، مقامات جسد حدیث را به خانواده‌اش تحویل نمی‌داد و سرانجام «از طریق یک آشنا موفق شدیم جنازه را تحویل بگیریم».

مادر حدیث نجفی همچنین به دلیل انتقادهایی که از سوی تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره آنها منتشر می‌شود، گلایه کرد و گفت: «ما از نظام نیستیم. ما سکوت نکردیم. ما داغداریم. مهسا هم مانند حدیث من هستند. دختران دیگر که کشته شدند هم مانند دختر من هستند.»

«من داغدارم»

انتشار تصاویری از محل دفن حدیث نجفی و با حجاب بودن عکس او در این لحظات موجب شد تا برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از خانواده او انتقاد کنند. مادر حدیث نجفی در ویدئوی اخیر پاسخ این انتقادها را می‌دهد و از ناسزاها گلایه می‌کند

منبع تصویر، SCREENSHOT

توضیح تصویر، انتشار تصاویری از محل دفن حدیث نجفی و با حجاب بودن عکس او در این لحظات موجب شد تا برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از خانواده او انتقاد کنند. مادر حدیث نجفی در ویدئوی اخیر پاسخ این انتقادها را می‌دهد و از ناسزاها گلایه می‌کند

نام حدیث نجفی ابتدا به عنوان دختری که در یکی از ویدئوها موهایش را می‌بندد به تظاهرات می‌رود مطرح شد. اما زنی که بستن موهایش نماد جسارت و شجاعت معترضان در خیابان‌های ایران شد، در تماس تصویری با بی‌بی‌سی فارسی گفت که او حدیث نجفی که در مهرشهر کرج کشته شده، نیست. او در پیامی ویدیویی می‌گوید «برای حدیث‌ها و مهساها می‌جنگم.»

سپس انتشار عکس‌هایی از مراسم خاکسپاری حدیث نجفی موجب شد تا انتقادهایی از خانواده حدیث نجفی منتشر شود، چرا که بر مزار او عکسی با حجاب از خانم نجفی گذاشته شده بود.

مادر حدیث نجفی درباره این عکس نیز گفت:‌ «من داغدارم و بچه‌ام را از دست دادم. همین حالا (یک هفته بعد از کشته شدن حدیث) با دارو و آمپول سرپا هستم. عکسی که از بچم در خانه داشتیم گذاشتیم آنجا. اصلا این موضوعات در ذهن من مطرح نبود. اگر میدانستم خودم هم مانتو و شالم را در می‌آوردم. اینقدر به خانواده ما فحش ندهید.»

مادر این معترض کشته شده در طول این ویدئوی کوتاه بارها به آزارهای آنلاین اشاره می‌کند و از این موضوع گلایه‌مند است.

شیرین نجفی، خواهر حدیث نجفی که این ویدئو را منتشر کرده نیز در توضیح آن نوشته است:‌ «اینم از حرف‌های مادر من. سکوت کنید دیگه …»